Mokėjimas pagal išankstinę sąskaitą-faktūrą
  Su privatumo politika susipažinau ir sutinku, kad mano asmens duomenys būtų tvarkomi užklausos vykdymo tikslais
Registruotis → Turiu prisijungimo kodą →
Norite dalyvauti renginyje su kolegomis? Palikite savo telefono nr. ir mes Jums pateiksime pasiūlymą, kurio Jūs negalėsite atsisakyti!
Siųsti →

Forumas verslo, politikos ir visuomenės lyderiams

Išskirtinė „Lietuvos DAVOSO“ misija

Šiandien, kai Ukrainoje laisvę ir žmonių gyvybes Rusijos diktatūrinis režimas stengiasi ištrinti tankais ir raketomis, kviečiame demokratinėmis vertybėmis besivadovaujančius verslo, politikos ir visuomenės lyderius rasti jėgų ir drauge stiprinti demokratiją, ginti ir kurti saugią demokratijų ateitį. 

Gerbiami politikos, verslo, visuomenės lyderiai, privalome rasti drąsos apsivalyti nuo diktatūrinės Rusijos ir jos sąjungininkų naudai veikiančių neskaidrių sistemų ir oligarchų įtakos bei priimti sprendimus, kurie maksimaliai didintų ekonominį, socialinį ir gynybinį demokratijų potencialą, vienytų ir skaidrintų demokratijas, gintų mūsų laisvę ir žmonių gyvybes.

Puikiausiai suprantame, kad tai padaryti nėra lengva nei JAV, nei Vakarų Europoje, nei juo labiau pasienyje su Vladimiro Putino režimu, nes šis režimas ir jo sąjungininkai daro viską, kad šis pokytis neįvyktų: nuosekliai ir kruopščiai darbuojasi, dosniai finansuoja ir puoselėja šią neskaidrią aplinką, stengiasi suformuoti vertybinę, teisinę ir informacinę aplinką, kuri silpnintų demokratijas, skaldytų ir supriešintų visuomenę, nukreiptų dėmesį nuo svarbiausių tikslų, o verslo lyderius paskandintų cinizmo, tuštybės ir kolaboravimo su V. Putino režimui naudingomis įtakomis pelkėje. Taip režimas pasiekia šiurpų rezultatą: demokratijos ir jų lyderiai vieningai piktinasi Kremliaus karu Ukrainoje, tačiau net ir matydami virš Ukrainos laisvės, jos žmonių, jos vaikų krentančias bombas yra neįgalūs priimti sprendimų, kurie išvaduotų demokratijas iš jas silpninančių ir diktatūras stiprinančių įtakų, sistemų bei vertybių. 

Atėjo metas šiai demokratijų pažeidžiamumą, V. Putino ambicijas ir agresyvumą didinančiai tradicijai pasipriešinti. To ir sieksime „Lietuvos Davoso“ forume. Manytume, kad tai ir yra mūsų organizuojamo forumo išskirtinumas. Juk jau 15 metų Vilniuje, pasienyje su V. Putino režimu, kiekvienais metais tiek mūsų organizuojamuose energetikos ir ekonomikos forumuose, tiek ir leidžiamame žurnale „Valstybė“ stengiamės suvienyti demokratines jėgas pasipriešinti energetinei, oligarchinei ir karinei Kremliaus režimo invazijai, drąsiname jas vienytis ir mažinti demokratijų pažeidžiamumą, skatinti demokratijų bendradarbiavimą, technologinę, ekonominę, socialinę, gynybinę ir vertybinę pažangą, kad nebebūtų stiprinama pavojingiausia XXI amžiaus diktatūra. To su Jūsų pagalba sieksime ir šių metų „Lietuvos Davoso“ forume. 

Nemeluosime Jums – iki šiol mūsų pastangos dažniausiai baigdavosi tik daline sėkme, mes taip ir nesugebėjome suvienyti didesnės dalies demokratinių valstybių politikos, verslo ir visuomenės lyderių. Manytume, kad jie bijo pasipriešinti Kremliaus ir jo sąjungininkų sukurtiems įtakos tinklams bei nuolat dirbtinai formuojamoms grėsmėms. Tačiau šiandien, kai karas Ukrainoje visiems akivaizdžiai pademonstravo, kokia milžiniška pataikavimo diktatūroms ir jų sąjungininkams kaina, tikimės, kad šį sykį lyderystės, kuri skaidrins ir stiprins demokratijas, bus gerokai daugiau, kad demokratinėmis vertybėmis besivadovaujantys lyderiai neberizikuos ir nebelauks, koks bus kitas V. Putino ar kitų diktatorių karas, ir kartu su mumis padarys viską, kad demokratijos stiprėtų, o diktatūrinių režimų įtaka silptų, todėl kito karo, kuris žudytų demokratijas, nebebūtų. 

Neabejojame, kad šiandien dar galime sukurti saugią ateitį demokratijoms ir pasiekti, kad dabartinis V. Putino karas Ukrainoje būtų paskutinis. Tačiau tai padaryti galime tik kartu – vienydamiesi ir stiprindami demokratijas. Todėl kviečiame visus demokratinius lyderius, kuriems iš tiesų rūpi Ukrainos, Europos, demokratijų ateitis, kovo 23 dieną dalyvauti „Lietuvos Davoso“ forume. Būkime kartu ir čia, Vilniuje, pasienyje su pavojingiausiomis XXI amžiaus diktatūromis, vienykime ir stiprinkime demokratijas, skatinkime jas kurti ateitį, saugią tiek joms pačioms, tiek visai žmonijai. 

Demokratijos plėtros fondas

Forumų „Lietuvos Davosas“ ir „GreenTech Vilnius“ organizatorius 

Ekonomikos ir politikos žurnalo „Valstybė“ leidėjas